Blog

علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

by سرطان پروستات in ژوئن 10, 2018

علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

پروستات غده ای است که بخشی از سیستم تولید مثل مردان است که در اطراف مجرای ادراری در نزدیکی مثانه قرار می گیرد.     
مشکلات رایج عبارتند از: هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH)، پروستاتیت حاد و مزمن باکتریایی و پروستاتیت مزمن (غیر باکتریایی).     
سرطان پروستات در مردان بالای 50 سال، به ویژه در آمریکایی های آفریقایی آمریکایی و مردانی که غذای چرب دارند و یا یک پدر یا برادر با سرطان پروستات دارند، رایج است.     
سرطان پروستات به طور قطعی با بیوپسی بافت تشخیص داده می شود؛ مطالعات اولیه ممکن است شامل آزمون رکتوم، سونوگرافی و ارزیابی مقادیر آنتیژن پروستات (PSA) باشد.     
درمان سرطان پروستات ممکن است شامل نظارت، جراحی، پرتودرمانی و هورمون درمانی باشد. بسیاری از پزشکان معتقدند که بیماران مرد زیر سن 75 سال باید آزمایشات سالانه PSA داشته باشند. شناسایی مشکلات پروستات در اوایل راه برای کاهش مشکلات آینده پروستات است.

علائم سرطان پروستات شامل موارد زیر است

ادرار مکرر
خون در ادرار
ادرار دردناک
ادرار دردناک،
ناتوانی در ادرار کردن
انزال دردناک و درد در ناحیه پشت، مفصل ران، ران، لگن و یا راست روده است.
راهنمای سریع سرطان پروستات (BPH) علائم، تشخیص، درمان علائم بالینی پروستات (BPH)، تشخیص، درمان علائم مشکل پروستات ادرار مکرر، ادرار شدن و ناتوانی در ادرار کردن، فقط چند نشانه بزرگ شدن پروستات (BPH)، یک مشکل معمول پروستات است درست است که مشکلات پروستات بعد از 50 سالگی رایج هستند. خبر خوب این است که کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید.

پروستات چیست؟

پروستات یک غده در حدود یک گردو است. این بخشی از سیستم تولید مثل مردان است و در اطراف لوله قرار دارد که ادرار را از مثانه حمل می کند. وقتی بزرگتر و بزرگتر میشوید. اگر پروستات شما بیش از حد بزرگ باشد، می تواند باعث مشکلات سلامتی شود. داشتن مشکلات پروستات همیشه به این معنا نیست که سرطان دارید. گاهی اوقات یک پزشک ممکن است در طول یک بازرسی معمول یا با انجام معاینه رکتوم یک مشکل پیدا کند.در صورت علائم شدید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

مشکلات شایع پروستات چیست؟     

در اینجا چند نمونه از مشکلات غیر سرطان پروستات وجود دارد: پروستات خوش خیم پروستات یا BPH به معنی پروستات بزرگ است اما سرطانی نیست. این در مردان مسن بسیار معمول است. پروستات بزرگ شده ممکن است پس از ادرار کردن یا ایجاد انقباض دشوار مشکل شود. شما ممکن است احساس نیاز به ادرار کردن زیادی، اغلب در شب داشته باشید. برای این که خیالتان راحت باشد دکتر خانوادگی خود را ببینید

درمان برای پروستات BPH عبارتند از:     

 اگر علائم شما خیلی بد نیست، ممکن است پزشک قبل از شروع هرگونه درمان صبر کند تا این مشکل بهتر شود. دکتر شما به شما می گوید که چقدر شما مجبورید برای بررسی ها بازگردید. اگر علائم شما بدتر می شود، می توانید بعدا شروع به درمان کنید.     
داروها داروهایی هستند که می توانند پروستات را کاهش داده و یا به ماهیچه های شما در نزدیکی پروستات کمک کنند تا علائم شما را تسکین دهند. در مورد عوارض جانبی احتمالی با پزشک خود صحبت کنید.     
عمل جراحي. اگر هیچ چیز دیگری کار نکرده باشد، پزشک شما ممکن است عمل جراحی برای کمک به جریان ادرار را پیشنهاد کند. انواع مختلفی از جراحی BPH وجود دارد. با پزشک خود در مورد خطرات صحبت کنید. بررسی های منظم پس از جراحی مهم هستند.     
درمان های دیگر گاهی اوقات امواج رادیویی، مایعات و یا لیزر برای درمان مشکلات ادراری ناشی از BPH مورد استفاده قرار می گیرند. این روش ها از انواع مختلف گرما برای کاهش بافت پروستات اضافی استفاده می کنند. پروستاتیت باکتریال حاد معمولا ناگهان از عفونت باکتری شروع می شود. این می تواند تب، لرز، یا درد ایجاد کند. هنگام ادرار کردن ممکن است صدمه ببیند یا خونتان را در ادرار ببینید. بلافاصله دکتر خود را ببینید او می تواند دارو را تجویز کند تا احساس شما را بهتر کند.
پروستاتیت باکتریال مزمن عفونی است که دوباره و دوباره دوباره می آید. این یک مشکل نادر است که می تواند درمان شود. گاهی اوقات مصرف آنتی بیوتیک ها برای مدت زمان طولانی ممکن است کار کند. در مورد چیزهایی که می توانید انجام دهید برای کمک به احساس بهترشدن با پزشک خود صحبت کنید.
پروستاتیت مزمن، همچنین به نام سندرم درد مزمن لگن (CPPS)، یک مشکل معمول پروستات است. این می تواند درد در ناحیه کمر، در ناحیه کشاله ران یا در ناحیه آلت تناسلی ایجاد کند. مردان با این مشکل اغلب انزال دردناک دارند. آنها ممکن است اغلب ادرار کنند، اما فقط مقدار کمی از ادرار را پس می دهند. درمان این بیماری ممکن است نیاز به ترکیبی از داروها، جراحی ها و تغییرات شیوه زندگی داشته باشد.

سرطان پروستات چیست؟

سرطان پروستات در میان مردان آمریکایی رایج است. و به عوامل زیر بستگی دارد
سن : مردان بالای 50 سال و بالاتر خطر بیشتری دارند.     
سابقه خانوادگی. اگر پدر یا برادر شما سرطان پروستات داشته باشد، احتمال بیشتری نیز وجود دارد.     
رژیم غذایی. خوردن غذای پرچرب با چند میوه و سبزیجات ممکن است خطر شما را افزایش دهد.

چگونه سرطان پروستات تشخیص داده می شود؟  

در ابتدا، سرطان پروستات علائم ایجاد نمی کند. همانطور که سرطان رشد می کند، ممکن است ادرار کنید. بعضی از مردان اغلب به ادرار کردن نیاز دارند، به خصوص در شب. برای اطلاع از اینکه آیا این علائم توسط سرطان پروستات ایجاد می شود، پزشک شما درباره مشکلات پزشکی گذشته و سابقه پزشکی خانواده شما سوال خواهد کرد. او یک امتحان فیزیکی را انجام خواهد داد.
پزشک شما همچنین می توانید یک آزمایش خون برای بررسی سطح آنتی ژن پروستات (PSA) انجام دهید. سطح PSA در مردان با غدد پروستات بزرگ یا سرطان پروستات بالا می باشد. ممکن است به معاینه اولتراسوند نیاز داشته باشید که تصاویر کامپیوتری پروستات را در بر بگیرد. اگر آزمایشات نشان دهند که ممکن است سرطان داشته باشید، پزشک شما می خواهد این را با بیوپسی تایید کند. او می تواند قطعات کوچک پروستات را برای جستجوی سلول های سرطانی بیرون ببرد. ممکن است پزشک شما مجددا یک آزمایش بیوپسی انجام دهد تا نتایج را دوباره بررسی کند.
علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

علت و علائم سرطان پروستات چیست؟

چگونه سرطان پروستات درمان می شود؟

درمان سرطان پروستات به این بستگی دارد که آیا سرطان در بخشی یا کلیه پروستات است یا اگر به سایر قسمتهای بدن گسترش یابد. همچنین بستگی به سن و سلامت شما دارد. در مورد بهترین گزینه برای درمان با دکتر خود صحبت کنید. شما ممکن است بخواهید از یک دکتر دیگر برای نظر دوم درخواست کنید. برای سرطان که از پروستات به سایر قسمتهای بدن گسترش نیافته است، پزشک ممکن است پیشنهاد کند:     
در حال انتظار یا نظارت فعال اگر سرطان به آرامی در حال رشد است و باعث ایجاد مشکلات نمی شود، ممکن است تصمیمی نگیرید که آنرا درمان کنید. در عوض، دکتر شما به طور منظم برای تغییرات در وضعیت شما چک خواهد کرد.     
عمل جراحي. شایع ترین نوع عمل جراحی کل پروستات و برخی از بافت های اطراف را حذف می کند. همانند هر عمل جراحی، خطرات وجود دارد. در مورد مشکلات احتمالی ناشی از جراحی با دکتر خود صحبت کنید.     
پرتو درمانی. این درمان با استفاده از تابش برای کشتن سلول های سرطانی و کوچک شدن تومورها است. اشعه ممکن است از یک دستگاه اشعه ایکس یا از دانه های رادیواکتیو کوچک که درون یا نزدیک تومور قرار می گیرد، آمده باشد. در مورد عوارض جانبی احتمالی با پزشک خود صحبت کنید.     
هورمون درمانی. مردان مبتلا به سرطان از این روش استفاده میکنند
سرطان پروستات ممکن است با پرتودرمانی نیز درمان شوند تا بدن از تستوسترون جلوگیری کند. این کار به این صورت انجام می شود که به احتمال زیاد سرطان به عقب برگردد. هورمون درمانی نیز می تواند برای سرطان پروستات استفاده شود که فراتر از پروستات گسترش یافته است. اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های درمان برای سرطان پروستات را از طریق سایت عفونت در بخش عفونت سرطان پروستات بخوانید
بعضی از پزشکان معتقدند مردان بالای 75 سال باید آزمایشات سالانه PSA داشته باشند همه سرطانهای پروستات تهدید کننده زندگی نیستند و درمان می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. گاهی اوقات سطوح PSA بالا می تواند ناشی از عفونت، BPH یا سرطان های کوچک باشد که ممکن است رشد و گسترش نیافته باشد. پزشک شما ممکن است “پیشگیری و مراقبت” را ترجیح دهد تا نشانه هایی وجود داشته باشد. محققان درحال بررسی روش های بهبود تست PSA هستند تا فقط سرطان هایی را که نیاز به درمان دارند تشخیص دهند.

چگونه می توان خود را در برابر مشکلات پروستات محافظت کرد؟

به یاد داشته باشید که موارد زیر ممکن است نشانه هایی از یک مشکل پروستات باشد:     
تکرر ادرار
نیازی به چند بار بیدار شدن برای دست شویی رفتن در شب
خون در ادرار یا مایع منی     
ادرار درد یا سوزش     
عدم توانایی ادرار کردن     
انزال زودرس     
درد یا سفتی مکرر در ناحیه کمر، ناحیه لگن، لگن یا رکتال، یا ران بالا     
کشیدن ادرار اگر هر کدام از این علائم را دارید، بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.

Leave a Reply